Karamelový sen

https://www.ceskykaramel.cz/

http://www.regionalni-znacky.cz/karamelový sen

Příběh našeho karamelu: Již spoustu let si připravujeme karamel v tekutém stavu, aby byl v kuchyni vždy po ruce a to na slazení pohárů, palačinek apod. Postupně jsme přicházeli na další možnosti, jak jej využít a stejně jako se vším ostatním, jsme se i o něj dělili s přáteli. Častěji jsme začali slýchat: „Proč jej také neprodáváte? My bychom si jej rádi i kupovali…“   Tak tady je i pro Vás.

Karamel je používán v kuchyni odpradávna. Používá se k oslazení čaje, kávy, grogu, svařeného vína, pudinku, různých kaší, zmrzlinových a ovocných pohárů, na palačinky, pečené banány, šišky s mákem, pro křupavější kůrku při dopékání masa, do základu červeného zelí, svíčkové i jiných omáček a do polévek. Zkrátka Vaší představivosti se meze nekladou.

Blahodárné vlastnosti karamelu popisuje ve svém Receptáři Páter František Ferda:„Pro vaše zdraví je nejlepší, jestliže budete řepný cukr užívat ve formě karamelu. Takto připravený cukr se stává zásaditým a z lidského organismu neubírá minerály potřebné pro další zpracování a chráníme tak žaludek před překyselením.“

To ale není vše. Všechny ty voňavé procesy se odehrávají v našem karamelovém království v Českém Krumlově. Čím dál tím více k nám přijíždí lidé z celé republiky. Jsou zvědaví na tekuté karamely a různé variace jejich chutí. Také na historii, výrobu či recepty. Ochutnají vše, co máme a odvezou si právě tu svou vybranou laskominu. Vlastně jsme, netuše, vytvořili místní specialitu. Že se tomu říká gastroturistika a že náš karamel bude takto vyhledávaný, jsme netušili. A už vůbec by nás nenapadlo, že k nám budou jezdit i ze zahraničí. Je opravdu co ochutnávat a těší nás skvělé odezvy zákazníků na naše karamelové hrátky. Proto se těšte na nové druhy, nápady nám již zrají v hlavě. Mnohé z nich, hlavně ty „s Bylinkou“, máme jen v minilimitovaných edicích a ochutnáte a zakoupíte je jen v karamelovně.
Těšíme se na Vás, jen se prosím ozvěte dopředu, abychom na sebe měli čas. 

* Český výrobek * 100% ruční práce * bez konzervantů a barviv *

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *