Včelařsství Ratajovi

https://www.ratajovi.cz/

http://www.regionalni-znacky.cz/ratajovi

Včelí vosk se již ve starověku ukázal jako materiál mimořádně vhodný pro výrobu svíček a ve středověku z něj byly zhotovovány i svíčky k měření času. Výroba voskových svíček si zachovává svůj řemeslný charakter i specifický okruh zákazníků až do současnosti.

Svíčky jsou vyrobeny ručně z přírodního materiálu, produktu včely medonosné. Včelí vosk je obnovitelný zdroj z přírody. Barva včelího vosku je závislá na druhu rostlin navštěvovaných včelami od skoro bílé až po hnědou. Na výrobu svíček vybíráme žlutý odstín vosku. Svíčky vyrábíme v různých velikostech a provedeních. Hlavní sortiment tvoří svíčky stočené z plátů včelího vosku. Je to nejstarší způsob výroby svíček, kdy se tenké pláty vosku obalovaly okolo knotu. Takto lze vyrábět jen svíčky ze včelího vosku. Vyrábíme také svíčky lité do forem a svíčky tažené, které se vyrábí postupným namáčením knotu do horkého vosku. Svíčky ze včelího vosku hoří jasným plamenem a šíří jemnou vůni. Včelí vosk má také léčivé účinky, a proto je hojně využíván v kosmetice, léčitelství a farmacii.

Historie medu je nesmírně bohatá a stará. Nejstarší kreslený doklad o využití medu člověkem je starý přes 15 000 let. Naše včelstva máme umístěná na vrchovině Poluška, což je lidskou činností jen málo dotčená krajina. Z rozsáhlých lesních komplexů vystupuje nejvýše hora Poluška (919 m n. m.). Včely zde chováme od roku 2000. U našeho medu zaručujeme vysokou kvalitu, neporušenost všech biologicky aktivních látek, jakými jsou enzymy, vitamíny a minerální látky. Náš med obohatí vaši kuchyni a také domácí lékárnu. Chov včel přináší užitek nejenom nám, ale i celé okolní přírodě.

Poslechněte si reportáž Českého rozhlasu České Budějovice o produkci medu.

Poslechněte si reportáž Českého rozhlasu České Budějovice o výrobě svíček.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *