paličky PELLWOOD

https://www.pellwood.com/

Firmu PELLWOOD založil můj otec v roce 1990. Výrobou bubenických paliček se zabýval od roku 1969, kdy mu bylo 15 let. Bydlel v domě, kde žil i pan profesor Krčma, hráč na bicí nástroje v symfonickém orchestru města Prahy.

Ten se stal záhy jeho prvním učitelem na bubny. Protože se v té době otec začal učit i uměleckým truhlářem, pan profesor ho požádal, aby mu prodloužil jeho oblíbené paličky. Paličky byly z ebenu a on je používal už asi 10 let! Otcovi se to povedlo a pak ho napadlo, udělat si paličky také pro sebe. Za minulého režimu se tady totiž prodávaly jen asi dva modely a ty byly hrozné. Na verandě si udělal soustruh, motor byl z pračky a ostatní části dřevěné. Opravdový soustruh nikdy předtím neviděl, ale přesto to celkem fungovalo.

Asi za rok mu přátelé jeho matky z Anglie poslali skvělou věc – vrtačku Black&Decker kombinovanou se soustruhem a malou cirkulárkou. Byla to nádhera. V dílně kde se učil, objevil habrová polena – topilo se s nimi. Sem tam ukořistil nějaký eben nebo palisandr, z kterého vyráběli parkety na Pražský Hrad. Paličky dělal pro sebe a pro další kluky, kteří chodili na bubny k jeho učiteli.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *