Ekofarma U Bychů

https://www.farmaubychu.cz/

Farma U Bychů je jihočeská ekofarma ležící u obce Brloh v CHKO Blanský les, ve středu trojúhelníku tvořeného městy České Budějovice, Český Krumlov a Prachatice. Zaměřuje se hlavně na chov masného skotu, v menší míře i na chov slepic a produkci vajec. Rozlohou se jedná spíše o menší farmu (cca 38 ha), která se snaží prodávat co nejvíce vlastní produkce přímo konečným zákazníkům.

Kromě hovězího masa prodáváme i jiné produkty  naší farmy, a protože se na trzích snažíme nabídnout širší sortiment, i některé výrobky nevlastní.

Z našich produktů nabízíme ovoce (jablka, hrušky), vejce a sezonní přebytky ze zahrádky. Na ovoce a vejce máme certifikát kvality bio. Ovoce patří v drtivé většině mezi staré odrůdy. Zahrádka není zahrnuta do ekohospodaření, ale i v ní používáme chemii pouze sporadicky, přesněji řečeno téměř nepoužíváme. Zpracované produkty (sušené ovoce a dýně) značku bio nemají. 

Poslední dobou rozšiřujeme nabídku i o brambory a některé druhy zeleniny (mrkev, petržel, pastinák, česnek, cibule), pěstované v ekologickém režimu.

Z cizích výrobků nabízíme  klobásy od řezníka, u kterého necháváme porážet naše kusy dobytka a porcovat jejich maso.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *