Statek Josafat

https://statek-josafat.webnode.cz/

Náš statek je v porovnání s běžnými zemědělskými podniky malý. Hospodaříme na dvaceti hektarech půdy v jihočeském Josafatském údolí. Těšíme se, že za pár let nám družstvo vrátí zbývajících 10 ha a budeme se moci věnovat zemědělství naplno.

Chováme prasata mangalica a přeštická, kamerunské ovce, ryby, včely, slepice, husy, králíky a daňky. Protože jsme malý statek, nemusíme hledět na dosahování maximálních výkonů, ale můžeme naše zvířátka chovat v co nejpřirozenějších podmínkách.

Nejsme bio, i když chemické přípravky téměř nepoužíváme. Nechceme se totiž nechat zahltit papírováním, ani naše produkty zbytečně prodražovat certifikací. Každý zákazník se o kvalitě chovu může u nás přesvědčit na vlastní oči.

V průběhu roku nabízíme k prodeji kvalitní vepřové maso (zpravidla od října do března), maso jehňat kamerunských ovcí (na podzim a na jaře kolem Velikonoc), jehňata na chov či vypásání zahrady, med, vejce, vykrmené husy (na podzim) a králíky. Podrobnosti najdete v sekcích jednotlivých zvířat a v aktuální nabídce (menu nahoře).

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *